• 0539 312 81 83
  • info@konaktemizleme.com

Apartman Temizliği

Apartman Temizliği

Apartman temizliği, apartmanların insanların ortak yaşam alanı olması dolayısı ile önemlidir ve sağlık açısından düzenli olarak yapılması gerekir. Bazen yıkanarak yapılan apartman temizliği uygulamasının, bazen de silinerek yapılması tercih edilir. Çünkü özellikle asansörlü apartmanlarda, dikkat edilmemesi halinde asansör boşluğuna su gitmekte ve zaman içerisinde biriken bu su apartmanda kötü kokuya sebep olmaktadır.

Sadece silme ya da yıkama işlemleri ile de sınırlı tutulmaması gereken apartman temizliği uygulamasına zaman zaman ilaçlama işlemleri de dahil edilmelidir. Aksi halde bu toplu yaşam alanlarına böcek ve kemirgenler girmekte ve yaşamlarını devam ettirebilmektedir. Bu duruma apartman sakinlerinin bazı davranışları da neden olur; her bir dairenin farklı kültür ve alışkanlıklara sahip olması bu durumun en önemli sebebidir.
 
Söz konusu haşerelerin en sık yaşadıkları yerler kanalizasyonlar ve logarlardır. Ancak bir tek kırıntı, onları önce apartman; sonra da dairelerin içerisine sokabilir. Bu nedenle merdiven temizliği, posta kutusu temizliği, kapı önü temizliği… apartman temizliği uygulamasının vazgeçilmezleri arasında yer alan en önemli unsurlardandır. İlaçlamanın yeterli yapılmaması halinde ise lavabo, tuvalet, küvet… gibi nemli yerlerden evlere girebilecek haşerelerin sayısı azımsanmayacak kadar çoktur.